ŻYWA SZTUKA to podcast obejmujący autorskie materiały, w których artystki i artyści opowiadają o swoich pracach, wyjaśniając najnowsze tendencje w polskiej sztuce współczesnej.

Promujemy polską, młodą, ŻYWĄ SZTUKĘ, tworząc nowy sposób opowiadania historii sztuki.

Czytaj dalej... lub posłuchaj...


👂 YouTubeSpotify / Soundcloud


SZYBKI DOSTĘP
UWAGA, MALARSTWO ︎︎︎ Mateusz Piestrak
Modernizacja, malarska instalacja site-specific, GATE Art Zone, Dusseldorf, 2017-2018  

Modernizacja (2017-2018) to prezentowana w przestrzeni publicznej instalacja site-specific, której głównym elementem były obrazy malarskie imitujące płyty wiórowe typu OSB. Realizacja stanowiła eksperyment badawczy podjęty w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Malarstwa i Rysunku UAP oraz zapoczątkowała rozwijany do dziś cykl obrazów malarskich.

Mateusz Piestrak (ur. 1991) – jest malarzem, absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, do niedawna także jego doktorantem. W roku 2016 ukończył studia II stopnia na Wydziale Malarstwa i Rysunku, w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka. Był laureatem Konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie (2016) oraz Nagrody im. Marii Dokowicz (2016), a także finalistą 13. Edycji Konkursu Gepperta (2020). Prezentował swoje prace na kilku wystawach indywidualnych i kilkunastu zbiorowych, w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Poznaniu. W wolnych chwilach tańczy.

www / Instagram

Muzyka i montaż: Jakub Lemiszewski (@jakublemiszewski)