ŻYWA SZTUKA to podcast obejmujący autorskie materiały, w których artystki i artyści opowiadają o swoich pracach, wyjaśniając najnowsze tendencje w polskiej sztuce współczesnej.

Promujemy polską, młodą, ŻYWĄ SZTUKĘ, tworząc nowy sposób opowiadania historii sztuki.

Czytaj dalej... lub posłuchaj...


👂 YouTubeSpotify / Soundcloud


SZYBKI DOSTĘP
POSTFOTOGRAFIA ︎︎︎  Magdalena Żołędź

Nagraie składa się z VI części, w których Magdalena Żołędź opowiada o projekcie  ...When the Internet Was Slow z 2019 roku, pokazanym podczas Slade Degree Show na UCL w Londynie. 

W postteoretycznym miksie występują: Magdalena Żołędź, Postfotografia, Kamil #2, Rosi Braidotti, Gaston Bachelard.

Muzyka: Jakub Lemiszewski + Tomasz Litra, montaż: Jakub Lemiszewski

...When the Internet Was Slow to część badań rozpoczętych w 2017 eksperymentujących z ideą ewolucji obrazów cyfrowych w ludzkim świecie. Pracując nad fenomenem tak zwanego świata wirtualnego, napotykając się na wiele pejoratywnych w stosunku do obrazów cyfrowych określeń, np. słaba rozdzielczość, brak aury, bycie kopią, osierocone obrazy, a nawet zanieczyszczenie obrazowe, postanowiłam ująć problematykę od strony obrazów. Odnosząc się do popularnych w internecie poradników do medytacji, stworzyłam monolog, w którym obraz cyfrowy próbuję uwolnić się od codziennych zmartwień, również tych związanych z jego cielesnością.

Użyte materiały: druk UV na blasze aluminiowej (100 x 70 cm), monolog w postaci audio, druk na folii winylowej, 3 metalowe piksele na podłodze.

Magdalena Żołędź - postfotografka i doktorantka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swoich poszukiwaniach koncentruje się na postfotografii. Tworzy fotografie, wideo, obiekty, teksty i książki. Eksperymentuje z ideą ewolucji obrazów cyfrowych, często odwołując się do posthumanizmu. Używa metody pisania tekstów science-fiction, aby odkrywać nowe zjawiska związane z wspóczesną ikonosferą. Między 2018 a 2019 prowadziła badania doktorskie na Slade School of Fine Art, University College London. Członkini 280A i współzałożycielka POSTFOTOGRAFIA.PL.