ŻYWA SZTUKA to podcast obejmujący autorskie materiały, w których artystki i artyści opowiadają o swoich pracach, wyjaśniając najnowsze tendencje w polskiej sztuce współczesnej.

Promujemy polską, młodą, ŻYWĄ SZTUKĘ, tworząc nowy sposób opowiadania historii sztuki.

Czytaj dalej... lub posłuchaj...


👂 YouTubeSpotify / Soundcloud


SZYBKI DOSTĘP
PERFORMANCE DELEGOWANY ︎︎︎ Jolanta Nowaczyk
Very Popular Trigger (2020) to performance delegowany stworzony dla Museum of Modern and Contemporary Art w Rijece (Chorwacja). Performerka wykorzystuje narzędzia z zakresu ASMR podczas prezentacji 3 dzieł sztuki z kolekcji lokalnego Muzeum. Fetyszyzacja dzieł sztuki została przedstawiona poprzez czułe szeptanie do mikrofonu o ich tytułach, wymiarach i technice, a także poprzez ich subtelne dotykanie, drapanie i stukanie paznokciami.

Jolanta Nowaczyk (1992) - artystka wizualna, mieszka i pracuje w Pradze. Obecnie skończyła 7-miesięczny program WHW Akademija w Zagrzebiu prowadzony przez kuratorski kolektyw What, How and For Whom?. Po doświadczeniu pracy w galerii sztuki w charakterze asystentki, w swojej praktyce zajmuje się zagadnieniami związanymi z mechanizmami rządzącymi światem sztuki, prywatnymi kolekcjami oraz ciemną materią sztuki. W latach 2017-2019 współprowadziła artist-run-space Ideal prostor w Pradze.  Obecnie skończyła pracować nad solową wystawa "Sink or Swim" w Złotym Kiosku we Wrocławiu.

@jolantanowaczyk︎︎︎ Zdjęcie dzieła sztuki: Ljubo de Karina, Untitled, z kolekcji MMSU w Rijece, Chorwacja
︎︎︎ Portret artystki na stronie głównej: _s_e_e_e_n