ŻYWA SZTUKA to podcast obejmujący autorskie materiały, w których artystki i artyści opowiadają o swoich pracach, wyjaśniając najnowsze tendencje w polskiej sztuce współczesnej.

Promujemy polską, młodą, ŻYWĄ SZTUKĘ, tworząc nowy sposób opowiadania historii sztuki.

Czytaj dalej... lub posłuchaj...


👂 YouTubeSpotify / Soundcloud


SZYBKI DOSTĘP
SPOTKANIE & WARSZTATY ONLINE ︎︎︎ Jana Shostak & Paweł Żukowski





28.09.2020, 18:00, online


JANA SHOSTAK: POZYTYWNA HAKERKA WANNA BE

18:00-18:40 Spotkanie

19:00-19:40 Warsztaty 

https://fb.me/e/bJHGyzUnI




︎︎︎ fot. Karolina Zajączkowska
28.09.2020 o godzinie 18:00 odbyło się spotkanie online z Janą Shostak oraz warsztaty (19:00) poprowadzone wspólnie z Pawłem Żukowskim na ZOOM-ie (https://zoom.us/).



CZĘŚĆ PIERWSZA 😍️ 18:00 - 18:40
JANA SHOSTAK: POZYTYWNA HAKERKA WANNA BE : SPOTKANIE ONLINE


Podczas spotkania Shostak opowiedziała o swojej praktyce artystycznej w kontekście pojęcia „trickster/-ka”, a także na przykładzie swoich działań wyjaśniła, w jaki sposób istniejące systemy, jak na przykład język lub media, mogą być używane w pracy artysty/-tki. Spotkanie będzie otwarte dla wszystkich chętnych. Zapraszamy do zapoznania się nagrania artystki stworzonego dla ŻYWEJ SZTUKI. Nagranie spotkania znajdziecie pod tym linkiem.

Jana Shostak jest artystką, aktywistką i doktorantką na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. 20 czerwca 2017 r. – w Światowy Dzień nowaka – obroniła pracę dyplomową w PDP Mirosława Bałki. Wierzy w skuteczność sztuki. Kurator Sebastian Cichocki podsumowuje jej twórczość: „Jana Shostak która używa sztuki jako wytrychu, włamując się do innych pozaartystycznych systemów takich jak język polski, religijna pielgrzymka czy konkurs piękności”. Stosuje feminatywy.


CZĘŚĆ II: WARSZTATY ⚙️ 19:00 - 19:40 
Poprowadzili: Jana Shostak, Paweł Żukowski
Zapisy ︎

Warsztaty były tłumaczone na język Białoruski.

Podczas warsztatów wspólnie zrobiliśmy "burzę mózgów", w celu wymyślenia haseł solidaryzujących się z Białorusią, które mogą przydać się we wspieraniu pokojowej walki w Białorusi. Warsztaty  prowadzone były w języku polskim z symultanicznym tłumaczeniem na język białoruski. Instruktaż tworzenia transparentów przeprowadził Paweł Żukowski.

Ilość miejsc: 7. Zachęcamy do zgłaszania się osoby niezwiązane ze światem sztuki! Decyduje pierwszeństwo zgłoszeń. Prosimy zapisywać się na warsztaty wysyłając maila na magda.zoledz@gmail.com dołączając krótkie (2-3 zdania) info o sobie.

Paweł Żukowski, urodzony w 1979 roku, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz wydziału fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, aktywista związany ze środowiskiem LGBT. Organizator akcji protestacyjnych i społecznych na styku polityki i sztuki. Porusza się też w obrębie malarstwa, fotografii i wideo.